logotype

Vedecká analýza a výsledky

V roku 1993 Dinah Rodrigues uskutočnila výskum účinkov na hladinu estrogénu a progesterónu a na symptómy menopauzy pri praktizovaní Hormonálnej jogovej terapie: návaly horúčavy, suchosť urogenitálnej oblasti, únava, emocionálna nestabilita, depresia, nespavosť, migréna, vypadávanie vlasov, ako aj na ďalšie problémy spojené s hormonálnou nerovnováhou. Pre kontrolu výsledkov si účastníčky pred začatím nechali urobiť test hladiny ženských hormónov v krvi, ktorý opakovali každé 4 mesiace a pre vyhodnotenie intenzity symptómov vyplňovali každý mesiac dotazník.

Výsledky boli veľmi dobré: bez použitia liekov došlo po 3 - 4 mesiacoch cvičenia k vymiznutiu príznakov u 100% účastníčok a ak nejaký symptóm ešte pociťovali, bola jeho intenzita takmer nulová.

  • Hormonálna hladina v priemere narástla o 254% za 4 mesiace. 
  • Priemerný vek účastníčok bol 47 rokov, avšak ani pokročilejší vek nebol prekážkou. U niektorých žien po 70-tke mohli byť aktivované vaječníky, zvýšila sa hladina estrogénu a symptómy zmizli. 
  • Symptómy ako podráždenosť, neurasténia, emočná labilita, plačlivosť, nespavosť, nepokoj, stres, nerozhodnosť, únava a depresia, zmizli po 2 až 3 mesiacoch cvičenia. U 100% žien úplne vymizol PMS, migréna, stres a panika, alebo bola ich intenzita blízka nule. HJT pomocou špecifických cvikov, bez liekov, reaktivuje produkciu hormónov v tele, pôsobí na celý organizmus a prináša vitalitu, dobré zdravie a pohodu.
  • Predčasná menopauza - u mladších žien dochádza pomerne často k hormonálnym problémom. Napr. predčasná menopauza sa môže objaviť už pred 30. rokom veku a spôsobiť neplodnosť aj psychické problémy. Nech už sú príčiny akékoľvek, vďaka HJT bola v týchto prípadoch hormonálna hladina normalizovaná a plodnosť bola obnovená.
  • PMS a polycystické vaječníky - sa stále častejšie objavujú i u mladých žien. Po cca 3 až 4 mesiacoch cvičenia sa vaječníky a menštruácia opäť normalizovala a cysty zmizli. U účastníčiek výskumu v 80% prípadov došlo k plánovanému otehotneniu po 4-6 mesačnom cvičení.
  • Vypadávanie vlasov, lámavé nechty a suchá pleť - je tiež výsledkom zníženia hladiny hormónov. HJT tieto symptómy eliminuje.

- © www.hormonalna-joga.sk (2019) -